Filmy stworzone przez British International School of the University of Łódź doczekały się premiery podczas Międzynarodowego Dnia Szkoły.
Teraz z przyjemnością zapraszamy do ich oglądania również na naszej stronie.

Film pierwszy stworzony przez uczniów szkoły z klas młodszych prezentuje zwyczaje i święta z krajów z których uczniowie pochodzą, oraz pokazuje ich uczestnictwo w projekcie, w tym wydarzenia Dnia Międzynarodowego, który miał miejsce we wrześniu. Łódź – fajne miejsce do życia i nauki
Drugi film, stworzony przez uczniów klas starszych przedstawia Łódź jako miasto zachęcające do uczenia się, studiowania i mieszkania w naszym mieście.
Łódź międzynarodowa – miejsce dla Ciebie

22 października w ramach projektu obędzie się prezentacja filmów zrealizowanych w ramach projektu dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości – “Wielokulturowe Święto Szkoły”

British International School of the University of Lodz od 2013 roku zapewnia edukację dla dzieci i młodzieży, głównie spoza granic Polski.
Obecni uczniowie szkoły należą do dwudziestu narodowości (w tym polskiej). Mieszkają i uczą się w naszym mieście i zależy nam by byli z nim związani także emocjonalnie – nie tylko na czas pobierania nauki uwarunkowany pobytem (kontraktem zawodowym) ich rodziców.

Realizacja projektu „Łodzią przez świat” poprzez międzykulturowe zrozumienie i szacunek, przedstawia Szkołę i jej społeczność na tle wielokulturowej Łodzi.
Uczniowie klas młodszych z pomocą rodziców przedstawią zwyczaje związane z najważniejszymi dla nich świętami, tradycjami i zwyczajami. Starsi uczniowie wezmą udział w warsztatach produkcji filmu animowanego o Łodzi z elementami jej historii widzianej oczami cudzoziemca.

W projekcie zostały już zrealizowane:
– warsztaty o wielokulturowej Łodzi dla dzieci uczestniczących w projekcie, poprowadzone przez panią Annę Deredas z Instytutu Etnologii Uniwersytetu Łódzkiego: 6-7 września 2021
– zostały zebrane materiały do nagrania pierwszego filmu, który zaprezentuje zwyczaje, tradycje i obrzędy charakterystyczne dla krajów, z których wywodzą się nasi uczniowie. (grupa młodsza): 13-17 września 2021
– uczniowie z grupy starszej odbyli wycieczkę po Łodzi, połączoną z grą miejską, zbierając materiały do nakręcenia drugiego filmu, który ma na celu przedstawienie potencjału Łodzi, zachęcenie do uczenia się, studiowania i mieszkania w naszym mieście. Uczniowie przygotują film animowany przedstawiający nasze miasto jako miejsce przyjazne, tolerancyjne, przychylne jego mieszkańcom oraz gościom: 13-17 września 2021

Obecnie trwa montaż i postprodukcja filmów, które będą następnie udostępnione na stronach Szkoły Brytyjskiej, Fundacji UŁ i Uniwersytetu Łódzkiego.