Szanowni Państwo,

W czasie wakacji 2020 zapraszamy dzieci na PÓŁKOLONIE – warsztaty RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim, z programowaniem i robotami LEGO

RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów,  z klocków LEGO, które organizujemy w każde wakacje i ferie od 2011r. na Uniwersytecie Łódzkim.  W czasie wakacji 2020 półkolonie RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim odbędą się w budynku British International School of the University of Łódź, przy ul. Fabrycznej 4, 90-325 Łódź.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 oraz 9-12 lat.

RoboCAMP to program stworzonyz myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii, astronomii oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne,nakażdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata. W czasie wakacji 2020 proponujemy TRZY TEMATY.

W pierwszym tygodniu 3-7 sierpnia 2020:

o   dzieci 6-8 lat:  Star CAMP WeDo – Roboty LEGO w kosmosie – Budujemy kosmiczne roboty i programowalne pojazdy – dzieci będą poznawać fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami science-fiction

o   dzieci 9-12 lat: Przygoda z LEGO SPIKE Prime – najnowsze klocki LEGO na zajęciach RoboCAMP!

Spike Prime to kolorowe klocki i system, który przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, bez względu na stopień zaawansowania dzieci. Więcej o SPIKE Prime w opisie zajęć.

W drugim tygodniu  10-14 sierpnia 2020:

o   dzieci 6-8 lat: City CAMP WeDo – Sekrety Nowoczesnego Miasta – dzieci będą poznawać i budować maszyny, które zmieniły otaczający nas świat i zagościły na stałe w naszym codziennym życiu.

o   dzieci 9-12 lat: Przygoda z LEGO SPIKE Prime – najnowsze klocki LEGO na zajęciach RoboCAMP!

Dzieci młodsze pracują z zestawami klocków LEGO WeDo, dzieci starsze – z najnowszymi klockami LEGO SPIKE Prime.

LEGO Education SPIKE Prime rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia

Program RoboCAMP jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami ani z zestawami klocków LEGO, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera lub budowania z LEGO będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Zapewniamy profesjonalnych i doświadczonych  instruktorów, świetną zabawę dla dzieci w atmosferze nauki i kreatywnego myślenia oraz programowania i budowania robotów.

Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN/kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci. Wystawiamy faktury VAT.

Szanowni Państwo – ze względu na epidemię COVID-19 w czasie wakacji 2020 nasze półkolonie będą wyglądały nieco inaczej niż zawsze: grupy będą liczyły maksymalnie 12 dzieci, a w obrębie grupy dzieci będą pracować samodzielnie ze względu na konieczność zachowania dystansu. Pomimo tych zmian przygoda z klockami LEGO na Uniwersytecie Łódzkim na pewno nadal będzie dla dzieci fascynującą przygodą.

Dodatkowe informacje dotyczące zagadnień sanitarnych dotyczących półkolonii znajdą Państwo w załączonym programie. W razie pytań proszę również dzwonić na 695 499 554 – Maria Głowacka.

· ZAPISY: Załączone ZGŁOSZENIE – formularz należy wypełnić i odesłać emailem na fundacja@uni.lodz.pl (nie trzeba drukować i podpisywać).  Po otrzymaniu Zgłoszenia, organizator zwrotnie potwierdza emailem udział dziecka. Należy wówczas uiścić przelewem opłatę – zaliczkę lub całą opłatę.

· OPŁATA wynosi 790 złRabat 50 zł za udział drugiego dziecka z rodzeństwa biorącego udział w RoboCAMP na UŁ w czasie wakacji 2020.Opłata obejmuje udział w RoboCAMP – 35 godzin zajęć – warsztatów RoboCAMP w godz. 9-16.00 oraz opiekę – gry i zabawy w świetlicy w godz. 8-9.00 i 16-17.00, 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), ubezpieczenie NNW.

Zaliczkę 200 zł – należy wpłacićprzelewem w ciągu 2 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia dziecka na zajęcia.  Pozostałą część opłaty należy wpłacić przelewem po otrzymaniu od organizatora informacji, iż półkolonie się odbędą. Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN / Kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci. Wystawiamy faktury VAT.

·   Zachęcamy do zapoznania się z załączonym PROGRAMEM – OPISEM  zajęć.

· INFORMACJA u organizatora RoboCAMP na UŁ:  Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – tel. 695 499 554  – Maria Głowacka lub oraz email fundacja@uni.lodz.pl

Informacje również na stronie www.fundacja.uni.lodz.pl

Wakacje 2020 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:

  • 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00 od poniedziałku do piątku

·         Opieka nad dziećmi w godz. 8:00-17:00 – półkolonie, zarejestrowane w bazie MEN/Kuratorium

  • Wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym drugie śniadanie, obiad, podwieczorek
  • Grupy tematyczne liczą maksymalnie 12 dzieci – dzieci pracują samodzielnie.
  • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około5-10 modeli robotów, w tym według własnego pomysłu
  • Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo
  • Wykwalifikowana kadra – doświadczeni lektorzy i opiekunowie
  • Dyplom ukończenia kursu – certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.