Szanowni Państwo – zapraszamy na półkolonie RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim – Wakacje 2022!

W pierwszym tygodniu:  4-8 lipca 2022:

Dzieci 6-8 latgrupa WeDo – Szalone zwierzęta. NOWOŚĆ Podczas tego kursu udamy się na wyprawę po całym świecie poznając niesamowite zwierzęta i ich zwyczaje. Jak chodzą kraby? Jak pająk tka swą sieć? Czy potwory istnieją? Na takie i inne pytania znajdziecie odpowiedź na tym kursie!

Dzieci 9-12 latgrupa SPIKE – Pierwsze kroki ze SPIKE Prime.
Spike Prime to kolorowe klocki i system, który przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, bez względu na stopień zaawansowania dzieci. Więcej o SPIKE Prime w opisie zajęć. Może tutaj można coś dorzucić co będą budować?

W drugim tygodniu: 11-15 lipca 2022:

Dzieci 6-8 lat  – StarCAMP WeDo – Roboty LEGO w kosmosie. Dzieci udadzą się w fascynującą podróż w przestrzeń kosmiczną, aby odkryć sekrety gwiazd i planet, oraz będą budować kosmiczne statki, pojazdy i roboty.

Dzieci 9-12 lat  – grupa SPIKE Prime. Zbuduj Miasto! NOWOŚĆ
Jak to się stało, że po ulicach jeżdżą samochody, mieszkamy w wysokich budynkach i możemy latać samolotem? Na zajęciach poznamy maszyny budowalne, zbudujemy modele aut oraz robotycznych ramion. Co nam przyniesie jutro?

Szczegóły i zapisy

ZAPISY:  Formularz Zgłoszeniowy należy wypełnić i odesłać emailem na fundacja@uni.lodz.pl (nie trzeba drukować i podpisywać).  Po otrzymaniu Zgłoszenia, organizator zwrotnie potwierdza emailem udział dziecka. Należy wówczas uiścić przelewem opłatę – zaliczkę lub całą opłatę.

OPŁATA wynosi 850 złRabat 50 zł za udział drugiego dziecka z rodzeństwa biorącego udział w RoboCAMP na UŁ w czasie wakacji 2022. Opłata obejmuje udział w RoboCAMP – 35 godzin zajęć – warsztatów RoboCAMP w godz. 9-16.00 oraz opiekę – gry i zabawy w świetlicy w godz. 8-9.00 i 16-17.00, 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), ubezpieczenie NNW.

Zaliczkę 200 zł – należy wpłacić przelewem w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia dziecka na zajęcia.  Pozostałą część opłaty należy wpłacić najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii. Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN / Kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci. Wystawiamy faktury VAT.

RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów,  z klocków LEGO, które organizujemy w każde wakacje i ferie od 2011r. na Uniwersytecie Łódzkim.   

RoboCAMP jest stworzony z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii, astronomii oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne, na każdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.
Program RoboCAMP jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami ani z zestawami klocków LEGO, będą sobie w stanie poradzić i po kilku dniach programować roboty, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera lub budowania z LEGO będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN/kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z  PROGRAMEM – OPISEM zajęć.

INFORMACJA u organizatora RoboCAMP na UŁ:  Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – tel. 695 499 554  – Maria Głowacka lub oraz email fundacja@uni.lodz.pl

Wakacje 2022 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:

  • 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00
  • Opieka nad dziećmi w godz. 8:00-17:00 – półkolonie, zarejestrowane w bazie MEN/Kuratorium
  • Wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym drugie śniadanie, obiad, podwieczorek
  • Grupy tematyczne liczą maksymalnie 12 dzieci – dzieci pracują samodzielnie.
  • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około5-10 modeli robotów, w tym według własnego pomysłu
  • Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO WeDo i SPIKE
  • Wykwalifikowana kadra – doświadczeni lektorzy i opiekunowie
  • Dyplom ukończenia kursu – certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.